Širokokotne in ultraširokokotne objektive za APS-C DSLR aparate ter brezzrcalne fotoaparate smo že pokrili, v tem vodniku pa si bomo pogledali izbiro širokokotnih in ultraširokokotnih objektivov za Full Frame DSLR aparate oz. za fotoaparate formata 35 mm.
Definicijo širokokotnih objektivov ter njihove značilnosti smo si pogledali že v prvem vodniku, zato bomo v tem vodniku pregledali izbor širokokotnih in ultraširokokotnih objektivov za brezzrcalne fotoaparate.
Širokokotni objektivi omogočajo zajem zelo široke perspektive, zato so nepogrešljivi pri pokrajinski fotografiji ter pri fotografiranju v zaprtih prostorih, kjer so možnosti naše postavitve omejene. V tem vodniku si bomo pogledali izbor širokokotnih in ultraširokokotnih objektivov za DSLR aparate z velikostjo tipala APS-C.
Fotografom, ki želijo odlično kvaliteto v žepnem ohišju je serija Ricoh GR dobro znana. Zadnji model, GR II, doda preizkušenemu APS-C tipalu in objektivu goriščne razdalje 18.3 mm (28 mm ekv.) z zaslonko f/2.8 še Wi-Fi in NFC povezljivost ter kopico programskih nadgradenj.
Filtri imajo v fotografiji zelo različne namene in načine uporabe, vsem pa je skupno to, da lahko zelo vplivajo na končni rezultat (fotografijo) tako na negativen kot na pozitiven način. Katere filtre najpogosteje uporabljamo in kakšen je njihov namen ter kaj je pomembno pri njihovi izbiri si bomo pogledali v vodniku po filtrih.
Kaj je boljše, ultrazoom ali DSLR s teleobjektivom? DSLR seveda boste rekli, vendar z minusi kot so velikost, teža in tudi cena. Kako blizu pa kljub vsemu lahko pride ultrazoom višjega kakovostnega razreda proti takšnemu težkokategorniku s svojo majhno težo, relativno kompaktnostjo in tudi dostopno ceno?
S posodobitvijo vgrajene programske opreme na Panasonic Lumix GX8, G7 in FZ300 prihaja nova, zelo uporabna funkcija: Post Focus. Ta omogoča izbiro fokusa po tem, ko smo že napravili posnetek po zaslugi Panasonic 4K in DFD (Depth From Defocus) tehnologije.